CHÓR DZIECIĘCY
chor dzieciecy

Zawiadamiamy, że z powodu malejącego z roku na rok zainteresowania uczestniczeniem w zajęciach chóru dziecięcego wśród uczniów warszawskich szkół oraz ich rodziców zmuszeni jesteśmy na czas nieokreślony zawiesić działalność zespołu.

Poniżej przedstawiamy historię chóru.

Chór powstał w 1994 roku z inicjatywy zarządu chóru męskiego LIRA. Co roku odbywają się nabory do nowych chórów przygotowawczych jednak liczebność chórów dziecięcych zmienia się bardzo dynamicznie w ciągu roku, aby pozostali tylko najzdolniejsi śpiewacy. Z chórów przygotowawczych śpiewacy przechodzą do chóru dziecięcego - koncertującego. Obecnie jest to zespół młody składający się w większości z dzieci w wieku 7-12 lat.

W jego repertuarze znajduje się wiele utworów zarówno świeckich jak i sakralnych. Chór występował w kościołach, Akademii Muzycznej, Filharmonii Narodowej, a także brał udział w koncertach z okazji dni kultury.

Zespół zdobył II miejsce (1996) w Praskim konkursie pieśni sakralnej "Sacrosong". Również w XII.2000 roku, bardzo dobrze się zaprezentował podczas eliminacji do "Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie", zdobywając II miejsce w Radomiu.

Próby zespołu odbywają się w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Cieszyńskiej 8
(niedaleko stacji metra "Wilanowska") w każdy wtorek i czwartek w godz. 18.00 - 18.45)

Zajęcia prowadzi Dyrektor Artystyczny naszego Towarzystwa - Marcin Cmiel. Co roku organizowane są obozy śpiewacze w atrakcyjnych miejscach w Polsce (nad morzem, na mazurach, jak i w górach). Podczas obozów nasi podopieczni, tak jak ich starsi koledzy, ćwiczą swoje głosy.

 
PolskiEnglish

Kontakt:

Towarzystwo Śpiewacze "Lira"
ul. Domaniewska 17/19/133

02-663 Warszawa

Więcej informacji

Znajdz nas na facebooku


 

Jeśli chciałbyś wesprzeć naszą działalność, oto numer naszego konta:

Bank: PKO BP S.A. 43 Oddział w Warszawie

Numer konta:

52 1020 1169 0000 8602 0114 9368