WYJAZD CHÓRU CHŁOPIĘCEGO DO NIEMIEC (2007)
There are no translations available.

W dniach 10-13 Maja 2007 Chór Chłopięcy wziął udział w 4 międzynarodowym festiwalu chóralnym Sine Musica Nulla Vita w Egeln (Niemcy). W festiwalu wzięło udział 11 chórów z 4 państw. Miał on charakter przeglądu składającego się z szeregu koncertów.

egeln

Po całym dniu jazdy autokarem dotarliśmy do Egeln późnym popołudniem. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku kolonijnym w Tarthun, a po krótkim odpoczynku pojechaliśmy wysłuchać koncertu na otwarcie festiwalu w wykonaiu chórów z Egeln. Następnego dnia zwiedzaliśmy Magdeburg, a wieczorem chór dał przepiękny koncert w kościele w Wolmirsleben. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Egeln. Trasę wycieczki rozpoczęliśmy od uroczystego powitania przez Burmistrza miasta Egeln w ratuszu. Wieczorem odbył się wspólny koncert wszystkich chórów, na którym nasz zespół pokazał prawdziwą klasę niejednokrotnie przewyższając poziomem chóry dorosłe. Po wspólnym koncercie odbyła się kolacja wszystkich chórów, podczas której zabawę zapoczątkowali Bułgarzy grając na instrumentach swoje tradycyjne melodie. Do zabawy szybko przyłączyli się nasi chórzyści wspólnie tańcząc między stołami.

Ostatniego dnia rano, na zamku Egeln odbyło się zakończenie festiwalu z udziałem wszystkich chórów. Potem ruszyliśmy do Warszawy. Niestety droga powrotna również była długa, lecz po wesołych minach śpiewaków można sądzić, że było warto udać się na ten festiwal.

 
PolskiEnglish

Contact us:

Choral Society "Lira"

8. Cieszynska Street

02-716 Warsaw

Contact Us

If you want to support our activity, below you'll find our account number:

Bank: PKO BP S.A. 43 Oddzial w Warszawie

Account no.

   PL 52 1020 1169 0000 8602 0114 9368